Jyske Mestre Elite Mænd 2007-

JYSKE MESTRE ELITE MÆND 2007-2014

2017

 

Bantamvægt

Frederik Hede Jensen Champs Camp Aarhus

Letvægt

Danny Jensen BK Nordsalling Durup Bedste tekniker lette vægtklasser

Letweltervægt

Frederik Lundgaard Jensen Pandrup BK

Weltervægt

Sune Krogh AK Jyden Aalborg Bedste tekniker tunge vægtklasser

Mellemvægt

Adam Bashanov BK Vitus Horsens

Letsværvægt

Sean S. Larsen Varde AK Bedste bokser

Sværvægt

Chris Weber Andersen BK Vitus Odder

2016

 

Bantamvægt

Frederik L. Jensen Pandrup BK Bedste bokser lette vægtklasser +i alt

Letvægt

Alix Sennels BK Wedala Vejle

Weltervægt

Mikkel Nielsen A. Olympia Odense

Mellemvægt

Lasse Christensen Esbjerg BBK Bedste bokser tunge vægtklasser

Letsværvægt

Ditlev Rossing BK Limfjord Skive

Supersværvægt

Kristian Feddersen Esbjerg BBK

2015

 

Fluevægt

Jimmi Hansen BK Rollo Svendborg

Bantamvægt

Frederik Hede Jensen Aarhus Boxing

Letvægt

Frederik Lundgaard Jensen Pandrup BK

Letweltervægt

Nicolaj Hede Jensen Grindsted AK

Weltervægt

Patrick Brokholm Randers BM

Mellemvægt

Adam Bashanov Aarhus Boxing

Letsværvægt

Rajab Sarwari Aarhus Boxing

Sværvægt

Jim Andreasen Pandrup BK

Supersværvægt

Kim Thomsen Struer AB

2014

 

Bantamvægt

Firas El-Sayed, Pandrup BK

Letvægt

Frederik L. Jensen, Pandrup BK Bedste bokser lette vægtklasser

Letweltervægt

Jan Linderoth, Pandrup BK

Weltervægt

Sune Krogh, AK Jyden Aalborg

Mellemvægt

Adam Bashanov, Aarhus Boxing

Letsværvægt

Rajab Sarwari, Aarhus Boxing Bedste bokser tunge vægtklasser

Sværvægt

Ditlev Rossing, BK Limfjord Skive

Supersværvægt

Kasper Bertelsen, Pandrup BK

2013

 

Bantamvægt

Frederik L. Jensen, Pandrup BK Bedste bokser og tekniker

Letvægt

Thomas Kristensen, BK Midtjyden Silkeborg

Letweltervægt

Sakariye Mohammed, Struer AB

Weltervægt

Carsten Hammer, Hobro AK

Mellemvægt

Haris Dzindo, BK Wedala Vejle

Letsværvægt

Martin R. Pedersen, EBBK

Sværvægt

Jim Andreasen, Pandrup BK Bedste tekniker tunge vægtklasser

Supersværvægt

Niels Holstein, BK Rollo Svendborg

 

 

 

 

Jim Andreasen, Pandrup BK

 

Jysk Mester 2012 og 2013

 

 

 

2012

 

Bantamvægt

Dennis Ceylan, BK Aarhus

Letvægt

Brian Brix, Pandrup BK Bedste tekniker lette vægtklasser

Letweltervægt

Mohammed Adel, BK Aarhus

Weltervægt

Carsten Hammer, Hobro AK Bedste bokser

Mellemvægt

Jesper Christensen, Pandrup BK

Letsværvægt

Jim Andreasen, Pandrup BK Bedste tekniker tunge vægtklasser

Sværvægt

Peter Gram, EBBK

Supersværvægt

Niels Holstein, BK Rollo Svendborg

 

 

 

 

Peter Gram, EBBK

 

Jysk Mester 2006, 2007, 2009, 2010 og 2012

Dansk Mester 2006, 2008, 2011 og 2012

 

 

2011

 

Bantamvægt

Stefan Mølholt, BK Vitus Horsens

Letvægt

Mikael Aziz, BK Aarhus Bedste tekniker lette vægtklasser

Letweltervægt

Enock Mwandila, BK Ringen Odense

Weltervægt

Carsten Hammer, Hobro AK Bedste bokser

Mellemvægt

Rajab Sarwari, Hinnerup BK Bedste tekniker tunge vægtklasser

Letsværvægt

Chris Veber Andersen, BK Vitus Odder

Sværvægt

Morten Fruensgaard, Lindholm BK

Supersværvægt

Egon Jacobsen, A Olympia Odense

2010

 

Bantamvægt

Mathias Shannon, AK Nykøbing Mors

Fjervægt

Dennis Ceylan, BK Aarhus

Letvægt

Sammi Fantassi, BK Wedala Vejle Bedste tekniker lette vægtklasser

Letweltervægt

Gzin Mülli, EBBK Bedste bokser

Weltervægt

Torben Keller, Pandrup BK Bedste tekniker tunge vægtklasser

Mellemvægt

Carsten Hammer, Hobro AK

Letsværvægt

Lasse M. Pedersen, BK Aarhus

Sværvægt

Morten Fruensgaard, Lindholm BK

Supersværvægt

Peter Gram, EBBK

 

 

 

 

Dennis Ceylan, BK Aarhus

 

Jysk Mester 2008, 2009, 2010 og 2012

Dansk Mester 2008, 2009 og 2011

Nordisk Mester 2009

 

2009

 

Fluevægt

Alin Oltenau, Aarhus BC

Bantamvægt

Dennis Ceylan, BK Aarhus

Fjervægt

Jahja Cheik Ahmad, BK Aarhus

Letvægt

Jonas Fantassi, BK Wedala Vejle Bedste tekniker lette vægtklasser

Letweltervægt

Metin Erciyas, BK Aarhus

Weltervægt

Torben Keller, Pandrup BK Bedste bokser

Mellemvægt

Martin Pedersen, EBBK Bedste tekniker tunge vægtklasser

Letsværvægt

Allan Gardiner, Aarhus BC

Sværvægt

Peter Gram, EBBK

Supersværvægt

Benni Jacobsen, Hinnerup Favrskov BK

 

 

 

 

Torben Keller, Pandrup BK

 

Jysk Mester 2006, 2007, 2008, 2009 og 2010

Dansk Mester 2008

Nordisk Mester2011

 

2008

 

Bantamvægt

Dennis Ceylan, Aarhus ABK

Fjervægt

Jahja Cheik Ahmad, Aarhus ABK

Letvægt

Shadi Abdalla, A. Olympia Bedste bokser og tekniker lette vægtklasser

Letweltervægt

Metin Erciyas, Aarhus ABK

Weltervægt

Torben Keller, Pandrup BK Bedste tekniker tunge vægtklasser

Mellemvægt

Kim Jørgensen, Viborg AK

Letsværvægt

Lasse M. Pedersen, Aarhus ABK

Sværvægt

Bayram Ali-Sen, Randers AC

Supersværvægt

Benni Jacobsen, Hinnerup Favrskov BK

 

 

 

 

Bayram Ali-Sen, Randers AC

 

Jysk Mester 2006, 2007 og 2008

Dansk Mester 2006 og 2007

 

 

2007

 

Bantamvægt

Nebil Yimam, BK Wedala

Fjervægt

Goddi Nørgaard, AK Nykøbing Mors

Letvægt

Simon Nielsen, Thisted AC Bedste tekniker lette vægtklasser

Letweltervægt

Hussein Hassan, IK Sparta Aalborg

Weltervægt

Torben Keller, Pandrup BK Bedste bokser og tekniker tunge vægtklasser

Mellemvægt

Gevorg Gevvorgian, BK Vitus Horsens

Letsværvægt

Bayram Ali-Sen, Randers AC

Sværvægt

Peter Gram, EBBK

Supersværvægt

Benni Jacobsen, FAK

 

 

 

 

Benni Jacobsen,FAK og Hinnerup Favrskov BK

 

Jysk Mester 2002, 2005, 2007, 2008 og 2009

Dansk Mester 2007

 

 

Kontakt webmaster Inge-Birthe Vennevold, Tlf: 40 21 32 04, E-mail: ingebirthevennevold@outlook.dk